30.04.2012

Database Kayıtta Hata ve Çözümü

Arkadaşlar Son Zamanlarda 000webhost - Free Web Hosting With PHP, MySQL and cPanel, No Ads Servisi Free Olarak Vermiş Olduğu MySQL Databaseleri Hata Vermektedir.

Bayağıdır Bu Sorunu Nasıl Gidereceğimle Uğraştım. Diğer MySQL Database VEren Siteleri Denedim ve Hiç Birinden Olumlu Sonuç Alamadım. Bu Kez Databasemiz MySQL Değilde SQLite Database Kuracağız. Hiç Bir Servis Gerektirmeyen Bu Sistem Databasemizi Bu Kez FTP Alanı İçinde Oluşturacaktır.
Öncelikle SQLite Nedir? Bunu Öğrenelim.
SQLite:kullanımı oldukça basit, boyutları sayesinde mobile uygulamalardada rahatlıkla kullanabileceginiz veribatani kütüphanesidir.
Artıları
-Hiçbir kurulama gerek yoktur örneklemek gerekirse txt gibidir uzantısı .sqlite dır.
-Küçük boyutları sayesinde mobile uygulamalarda (symbian,android,ios platformları ornek olabilir) rahatlıkla kullanabilirsiniz bende suan android uygulamamda sıkça haşır neşir içerisindeyim (Default boyutu 225KB)
-Bağımsızdır,
-32 ve 64 Bit destekler.
-Son olarak SQL dilini kullandıgından SQL ugrasanlar çokçok kısa sürede alışabilir.
Eksileri
Aslında bu eksiklik biraz goreceli mesela benim için o kadarda eksik bir yon degil.
-Veritabanin Access gibi arayüzü yoktur (3.Parti uygulamalar hariç).
Sqlite hangi veritabani kütüphanesine alternatif gelmiştir sorusuna ise,bakınca MySQL,Access,Oracle gibi görünüyor fakat kendi sitesindede sıkca bahsedildigi gibi fopen a alternatif getirilmiştir.
Aslında Access e alternatif olabilir nedenlerini karsılastırmalı bir şekilde bir dahaki konuda deginicem gerçekten bazı konularda çok iyi.
Aşağıdaki Videomuzdan Sorunu Nasıl Çözeceğimize  Dair İpuçları Alacağız.

0 yorum:

Tüm Hakları Gizlidir. İzinsiz Kopya Olunmaz. Blogger tarafından desteklenmektedir.